MawashiPasy PucharPodbeskidzia PucharPodbeskidzia2015 SPONS federacjaOyamaPolska
Turniej  KATA Klubu Karate "MAWASHI" o Puchar Wójta Gminy Stryszów

 

W dniu 4 czerwca (sobota) na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Stroniu odbył się Turniej KATA zorganizowany przez nasz klub.

W Turnieju wzięło udział ok. 70 karateka z ośrodków: Skawina, Radziszów, Chocznia, Kęty, Bielsko-Biała oraz Stronie.

Młodzi karateka zostali podzieleni na 7 kategorii: grupa do 7 lat początkujący, 7 lat początkujący, 8-lat początkujący, 9 lat początkujący, 10 lat początkujący, do 12 lat zaawansowani, powyżej 12 lat zaawansowani.

Turniej rozpoczął się o godz. 1000 walkami eliminacyjnymi, które zakończyły się ok. godz. 12-tej. Eliminacje wyłoniły ścisłych finalistów, którzy po przerwie o godz. 13-tej rozpoczęli walki finałowe.

Po przerwie uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski.

Tuż po otwarciu instruktorzy Klubu Karate MAWASHI, oraz nasza młoda zawodniczka Amelia Drabik (ośrodek Chocznia) zaprezentowali uczestnikom turnieju, rodzicom i naszym gościom honorowym pokaz karate.

Po pokazie karate odbyły się walki finałowe, które wyłoniły zwycięzców Turnieju.

Zawodnikom, którzy zdobyli III, II, i I miejsce zostały wręczone puchary, natomiast wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy Dyplom Uczestnictwa w Turnieju KATA.

Dziękujemy dyrektorowi szkoły Panu mgr Janowi Gębala za pomoc  w organizacji Turnieju, , oraz Wójtowi Gminy Stryszów za propagowanie sportów walki na terenie Gminy.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczestnikom jak i zwycięzcom udanego występu w Turnieju.

Wyniki:

POCZĄTKUJĄCY:

kat. do 7 lat

1. Grabski Maksymilian (Kęty)

2. Wybraniec Mikołaj (Chocznia)

3. Łuczak Przemysław (Stronie)

kat. 7 lat

1. Pilch Alan (Stronie)

2. Pasek Krzysztof (Stronie)

3. Janiec Wiktor (Skawina)

kat. 8 lat

1. Ożóg Jakub (Skawina)

2. Wacławski Dariusz (Chocznia)

3. Pająk Jakub (Stronie)

 

kat. 9 lat

1. Szczyrbak Florian (Radziszów)

2. Szczepańczyk Natalia (Kęty)

3. Banach Julia (Skawina)

kat. 10 lat

1. Gacek Piotr (Kęty)

2. Wiche Adrian (Skawina)

3. Czupryński Marcel (Bielsko-Biała)

ZAAWANSOWANI:

kat. do 12 lat

1. Drabik Amelia (Chocznia)

2. Ożóg Jeremiasz (Skawina)

3. Dymanus Tymoteusz (Skawina)

 

kat. powyżej 12 lat

1. Książek Eryk (Skawina)

2. Leś Rafał (Bielsko-Biała)

3. Pitoń Dawid (Stronie)

 

Dziękujemy gminie skawina za dofinansowanie projektu.