MawashiPasy PucharPodbeskidzia PucharPodbeskidzia2015 SPONS federacjaOyamaPolska

XXI Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Rzeszowie.

W dniach 21 - 22 maja 2016r., na hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 odbyły się XXI MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA KARATE, których organizatorem był Klub Sportowy Oyama Rzeszów.
W zawodach udział wzięli przedstawiciele naszego Klubu z Gminy Skawina i Kęty.


W sobotę rozegrano zawody Młodzików (10-12 lat) i Juniorów Młodszych (12-14 lat) w konkurencji Lekki Kontakt, oraz Knockdown seniorzy.
W niedzielę rozegrano Semi-knockdown, w której udział wzięli juniorzy.
Nie mogło zabraknąć na tak prestiżowych zawodach reprezentacji z naszego klubu. Do walk finałowych przeszli: Szymon Drabik, który w konkurencji Knockdown zajął IV miejsce, oraz Wiktoria Koniuszewska, która w eliminacjach była wręcz bezkonkurencyjna. Podczas walk finałowych trafiła na godną siebie rywalkę. Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce sędziowie nie byli w stanie wskazać zwyciężczyni, po równie wyrównanej dogrywce też nie podjęli się wskazać, która z nich jest lepsza. W takiej sytuacji o wygranej walce decyduje waga zawodnika. Niestety Wiktoria była cięższa od swojej rywalki i przegrała walkę. Ostatecznie zajęła III miejsce w zawodach. Wróciliśmy zatem z brązowym medalem z Mistrzostw Polski. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy udanego występu.

 

Dziękujemy Gminie Skawina za współfinansowanie wyjazdu na zawody.