Turniej Mikołajkowy dla dzieci 2019 Mawashi

W dniach 10-12.12.2019 r. odbył się Turniej Mikołajkowy dla dzieci w miejscowościach Skawina, Kęty, Chocznia.  Dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe i tradycyjnie już wzięły udział w 3 konkurencjach:

tor przeszkód

– dzieci pokonywały przygotowany tor na czas, szczur – dzieci rozstawione w kole przeskakiwały skakankę, którą instruktor kręcił stojąc w jego środku. W tej konkurencji udział wzięli również rodzice, test na wytrzymałość w postaci trzymania nóg parę cm nad ziemią – wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma nogi utrzymując tytuł „twardziela turnieju. Wszystkie dzieci biorące udział w naszym Turnieju otrzymały pamiątkowe medale, oraz reklamówkę ze słodyczami, a najlepsi statuetki oraz puchary.

Dziękujemy Gminie Skawina za dofinansowanie turnieju.

Dziękujemy Panu Bartkowi Fabrowi właścicielowi Starej Pączkarni za pączki dla uczestników turniejów.

Skawina wyniki:

Tor Przeszkód

4-5 lat

  1. Adam Zacharski 2. Milena Stefaniak 3. Sylwester Maślanka

6 lat

  1. Sebastian Makówka 2. Mirosława Wołoch 3. Kamil Grześciuk

7 lat

  1. Mateusz Podoba 2. Krzysztof Cichowlas 3. Adrian Żak

8-9 lat

  1. Martyna Studnicka 2. Wojciech Kopacz 3. Przemysław Kopacz

10+ 

  1. Eryk Matuszek 2. Krystian Kwiatkowski 3. Nataniel Kotarba

Szczur

4-5 lat

  1. Karol Łężniak 2. Maks Stelmakh 3. Milena Stefaniak

6 lat

  1. Natan Grabek 2. Oliwia Szewczyk 3. Sebastian Makówka

7 lat

  1. Alan Dąbrowski 2. Bartek Basta 3. Mateusz Podoba

8-9 lat

  1. Wojciech Kopacz 2. Przemysław Kopacz 3. Wojciech Wilk

10+

  1. Natan Grabek 2. Oliwia Szewczyk 3. Sebastian Makówka

Rodzice

  1. Justyna Cieżak, Mateusz Garlacz
  2. Dorota Świtalek, Tomasz Mrowiec
  3. Anna Boguszewska, Adam Depa

Nogi

  1. Patrycja Kudela 2. Krzysztof Janik 3. Adrian Wiche

 

 

Kęty wyniki:

tor przeszkód

najmłodsi: 1. Izabela Baścik 2. Wiktoria Bagierek 3. Paweł Konior

grupa średnia: 1. Samuel Poręba 2. Wiktor Leśniowski 3. Grzegorz Bielewicz

najstarsi: 1. Tomasz Baron 2. Natalia Szczepańczyk 3. Miłosz Szymla

szczur

najmłodsi: 1. Kornelia Łaz 2. Wiktoria Bagierek 3. Marek Góralczyk

grupa średnia: 1. Samuel Poręba 2. Grzegorz Bielewicz 3. Krystian Kusak

najstarsi:  1. Wiktoria Koniuszewska 2. Adrian Curzydło 3. Jakub Gruszeczka

rodzice: 1. Łukasz Krupiński 2. Robert Poręba 3. Karolina Florczak

nogi: 1. Izabela Baścik 2. Marek Góralczyk 3. Samuel Poręba

Chocznia Wyniki:

Tor przeszkód

5-6 lat: 1. Tomasz Pazmirski 2. Kevin Zawierucha 3. Igor Jakubowski

7-8 lat: 1. Malwina Mojska 2. Szymon Gacek 3. Michał Adamczyk

9-10 lat: 1. Igor Żak 2. Bartosz Pazmirski Michał Bryndza

10+ 1. Marcin Adamczyk 2. Łukasz Stańczyk 3. Damian Odrowąż

Szczur

5-6 lat 1. Tomasz Palmirski 2. Jendrzej Wodniak 3. Kevin Zawierucha

7-8 lat 1. Michał Adamczyk 2. Malwina Mojska 3. Wojciech Markowicz

9-10 lat 1.Sebastian Faber 2. Michał Bryndza 3. Igor Żak

10+ 1. Marcin Adamczyk 2. Weronika Pawela 3. Damian Odrowąż

rodzice: 1. Przemysław Faber 2. Joanna Kacperska 3. Małgorzata Wodniak

nogi: 1. Michał Adamczyk 2. Bartosz Pazmirski 3. Tomasz Pazmirski

OSU!!!

159 Views0
Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Wadowic

30 listopada na Hali Sportowej przy S.P. nr 2 w Wadowicach odbył się Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Wadowic.

Przed południem odbył się Turniej Kalaki dla dzieci (walka na piankowe miecze), w którym udział wzięło blisko 300 karateka.

Po południu przeprowadzone zostały walki kumite: Lekki Kontakt i semi-knockdown, w którym wystartowało ponad 70 zawodników.

Wszystkim naszym podopiecznym gratulujemy udanego występu.

Dziękujemy Gminie Skawina za dofinansowanie wyjazdu na zawody naszych karateka.

KALAKI:

I miejsce:

Brusik Szymon, Hankus Patryk, Gołąb Szymon, Hornik Antoni, Góralczyk Marek, Zawierucha Kevin, Bagierek Wiktoria, Kwiatek Karolina, Czaicka Justyna, Zięba Jan, Jankowska Nadia, Lachendro Patrycja, Wykręt Mikołaj, Stanek Błażej, Biela Maria, Rokowski Mateusz, Buda Bartłomiej, Mitoraj Maciej, Szlagor Anna, Michnik Nadia, Wójcik Kinga,Aleksandra Zając, Konrad Cholewa

 

W kat. MAMA STARTOWAŁO 6 MAM:

I MIEJSCE – Adamczyk Barbara

II MIEJSCE – Sordyl Anna

III MIEJSCE – Płonka Dorota

 

W kat TATA startowało 7 zawodników:

I miejsce – Reinberger Szymon

II miejsce – Jakubowski Adam

III miejsce – Stanek Mateusz

 

KUMITE

I MIEJSCE:

Stefan Zuzanna, Szymla Miłosz, Borkowski Daniel, Stanisz Julia, Kaczmarczyk Martyna, Polak Oliwia, Grzegorczyk Tymoteusz, Baron Tomasz, Drabik Amelia,  Dudzik Igor, Kozak Karolina, Wiche Adrian,  Stawowy Emilia, Trębacz Antoni, Domagała Mateusz, Piecyk Karol, Banaś Filip, Hankus Sandra, Świdergał Daniel.

93 Views0
Turniej o Puchar Burmistrza Skawiny w Oyama Karate 3 listopad 2019

Dnia 3 listopada na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących ul. Żwirki i Wigury w Skawinie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Skawiny. Organizatorem zawodów był Klub Karate MAWASHI z sensei Sebastianem Wacławski na czele.

W zawodach udział wzięło łącznie 459 zawodników, w tym: 296 dzieci w Turnieju Kalaki, 77 karateka w KATA, oraz 86 zawodników w Lekki Kontakcie i Semi knockdown, zrzeszonych w Polskiej Federacji OYAMA Karate.
Do rywalizacji przystąpili karateka z wielu miejscowości: Katowice, Tychy, Oświęcim, Brzeszcze, Andrychów, Miechów, Mszana, Kraków, Bielsko-Biała, Wisła, Kęty, Chocznia, Jaroszowice, oraz najliczniejsza grupa z Gminy Skawina.
Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze. Dzieci w formie zabawy rywalizowały w Kalaki, dzięki przybyciu licznej grupy z klubów Goliat turniej Kata stał na bardzo wysokim poziomie. Na wypełnionej po brzegi Hali zawodników do boju zagrzewała publiczność.

W drugiej części zawodów odbyły się walki. Rywalizowali ze sobą zarówno początkujący karateka jak i doświadczeni zawodnicy biorący już udział w turniejach rangi Mistrzostw Polski czy Europy.

Odwiedził nas również Wicemistrz Świata w K1 i Low Kick Łukasz Buda, który wręczał zachwyconym dzieciom medale, puchary, nagrody.

Dziękujemy Gminie Skawina za dofinansowanie zawodów.

Dziękujemy sensei Jackowi Kasperkowi za pomoc w organizacji i prowadzeniu turnieju.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, a w szczególności Panom: Jarek Kudzia i Miłosz Rzepa.

Wyniki:

Kalaki:
poniżej 5 lat: 1. Kozak Nadia 2. Płonka Alicja 3. Brusik Szymon
5 lat: 1. Warpacha Filip 2. Krupski Antoni 3. Kędzior Maksymilian
1. Krupski Julian 2. Łężniak Karol 3. Jamroż Jan
6 lat: 1.Cholewa Konrad 2. Gołąb Szymon 3. Kusak Tomasz
1. Jakubowski Igor 2. Góralczyk Marek 3. Płonka Jan
7 lat: 1. Zarychta Adam 2. Brożek Oliwier 3. Prokopowicz Ksawery
1. Chrapek Katarzyna 2. Wawrzko Katarzyna 3. Czajkowska Milena
8 lat: 1. Żurek Łukasz 2. Stanek Błażej 3. Wawrzko Wiktoria
1. Kwak Igor 2. Lachendrowicz Patrycja 3. Miszczyk Jan
9 lat: 1. Kościelniak Kamil 2. Mitoraj Maciej 3. Strach Karolina
1. Łężniak Aleksandra 2. Zając Aleksandra 3. Szczurek Mikołaj
10 lat: 1. Wawrzyniuk Zofia 2. Skrzyńska Karolina 3. Wasiek Dawid
1. Wadowski Antoni 2. Dębiński Dariusz 3. Wójcik Kinga
11 lat: 1. Kurzak Marta 2. Magiera Anna 3. Olma Matylda
12 lat: 1. Cierpioł Kacper 2. Kujacz Julia 3. Kwiatkowski Krystian

Pozostałe wyniki:
młodzik:
1. Trębacz Antoni, Książek Barbara, Ożóg Kuba, Fortuna Jakub, Dzięgiel Maria, Twardowska Alicja
2. Sosna Paweł, Bentlejewska Beata, Tyrpa Filip, Kusak Krystian, Bihun Gabriela, Janik Joanna, Bihun Gabriela
3. Łaz Piotr, Ożóg Malwina, Gągol Emilia, Kociołek Bartosz, Poręba Samuel, Kapała Dominika, Brzęk Natalia,

Junior młodszy:
1. Drabik Amelia 2. Drożdż Patrycja 3. Mazur Dagmara

Junior:
1. Wilk Dawid, Braliński Jakub,
2. Baron Tomasz, Szymla Miłosz,
3. Biernacki Gabriel, Brzęg Mateusz, Gumula Wojciech

KATA:
1. Kapała Dominika, Zielińska Wanda, Kociołek Bartosz
2. Tomasik Amelia, Bentlejewska Beata, Biernacki Maksymilian
3. Wawrzko Wiktoria, Surmiak Laura, Kozak Paula

SEMI KNOCKDOWN
1. Bazan Sebastian 2. Kościelniak Michał

GALA:
1. Kozak Paula, Cierpioł Kacper, Filus Wiktoria, Kotyra Kamil, Madeja Dominika
2. Szczepańczyk Natalia, Wiche Adrian, Stanisz Julia, Curzydło Adrian,

Drabik Amelia

128 Views0
VIII Turniej ONE WORLD ONE KYOKUSHIN

W sobotę 15 czerwca 2019 odbędzie się VIII Turniej Karate Kyokushin dzieci i młodzieży.

Wspieramy Drużynę Klubu Mawashi.

Adrian Wiche, Jakub Ożóg, Hubert Ożóg, Miłosz Szymla, Tomasz Baron 

Powodzenia

Osu!!

279 Views0
XXIV MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK W KUMITE

Mistrzostwa Polski w Krakowie
W dniach 13-14 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krakowie ul. Kolna, odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Karate.
W zawodach uczestniczyło 380 zawodników z 44 klubów OYAMA, oraz 4 kluby KYOKUSHIN.
W pierwszym dniu rozegrana została konkurencja Lekki Kontakt z udziałem 210 młodzików i juniorów młodszych.
Po południu odbyła się konkurencja Knockdown z udziałem 80 zawodników w wieku od 18 do 35 lat.
W drugim dniu rozegrano Semi-Knockdown z udziałem 90 juniorów i juniorów starszych.
Naszym reprezentantom po wielu wyrównanych i na wysokim poziomie walkach niestety nie udało się zakwalifikować do finałów. Niemniej jednak ważne jest również doświadczenie zdobyte przez naszych młodych zawodników karate na tak prestiżowych zawodach, które zapewne wykorzystają w przyszłości.

Nasz klub reprezentowali:

Miłosz Szymla Kęty,

Tomasz Baron Kęty,

Adrian Curzydło Kęty,

Wiktoria Koniuszewska Kęty,

Jakub Gruszeczka Kęty,

Natalia Szczepańczyk Kęty,

Hubert Ożóg Skawina,

Jeremiasz Ożóg Skawina,
Adrian Wiche Skawina,

Kuba Ożóg Skawina,

Amelia Kosek Bielsko-Biała.

Dziękujemy

OSU!!

469 Views0